Oblastní kolo soutěže "Zvedněme děti od počítačů"

26/04/2024
Základní škola

V pátek 26. 4. 2024 proběhlo na fotbalovém hřišti v Bavorově oblastní kolo za ORP Vodňany pro 2. stupeň ZŠ a 1. stupeň víceletých gymnázií "Zvedněme děti od počítačů" Soutěž vyhlašuje v rámci projektu Příprava občanů k obraně státu Krajské vojenské velitelství ČB. Soutěž je koncipovaná jako branná a má rozvíjet schopnosti a dovednosti žáků v občanské výchově, zeměpisu, tělesné výchově, dějepisu, pracovních činnostech apod. a naplňovat cíle projektu Příprava občanů k obraně státu (POKOS).

7 soutěžních družstev (2 z Vodňany a 5 z Bavorova) se utkalo na 14 stanovištích:

Odhad vzdáleností ve volné přírodě

Hod granátem (gumová imitace) do dálky a na cíl

Člunkový běh

Poskytování první pomoci

Určování světových stran bez použití technických orientačních pomůcek

Silové cvičení

Transport raněného

Uzlování

Překonání lanové překážky

Vědomostní stanoviště (téma: AČR, historie, technika, složky, hodnosti, úkoly…)

Střelba ze vzduchovky (na 10 m, 5 ran, otevřená mířidla, vleže)

Práce s mapou a buzolou (orientace mapy, topografické značky, plánování trasy apod.)

1. ročník oblastní soutěže organizovala naše základní škola za podpory Města Bavorova a Města Vodňany. Poháry a medaile zajistilo KVV, zázemí pro soutěž poskytl na fotbalovém hřišti Sokol Bavorov. Děkujeme za spolupráci a podporu.

Máme vítěze.

1. místo - družstvo ZŠ Bavorov (s postupem do krajského kola)

2. místo - družstvo ZŠG Vodňany (s postupem do krajského kola)

                     družstvo ZŠ Bavorov

3. místo - družstvo ZŠ Bavorov

Vítězům gratulujeme.

Odkaz na fotogalerii: https://www.zsbavorov.cz/galerie/pokos