Pernštejni - zábavný a výukový pořad s historickou tématikou

28/02/2024

Herci z agentury Pernštejn si pro děti z 0. až 3. třídy přichystali představení "Pojďte si s námi hrát na dobu rytířů, princů a princezen ", která pojednávala o statečném princi - Filípkovi, princezně – Sárince a strašlivém loupeživém rytíři Breburdovi, který se snažil získat ruku princezny i královský trůn a jmění. Příběh hýřil vtipem, dětem současně představil napodobeniny tehdejšího odívání, některé zbraně a dokonce také brnění.

V druhé části programu vystoupili protagonisté s programem pro 4. – 9. ročník se zaměřením na husitské války. Žáci se seznámili s některými husitskými zbraněmi, nechyběla tarasnice (střelná zbraň), sudlice a řemdih, nechyběl ani křižácký rytíř nebo husitský bojovník. Herci zábavnou formou podali informace o tom, jak husité bojovali, jakým způsobem přesouvali svá vojska, jak žili běžným životem, dá-li se to tak nazvat. Stejně tak jsme seznámili s železným brněním křižáků, některými jejich zbraněmi a nechyběla ani praktická ukázka souboje rytíře s husitou.

Všem žákům se vystoupení nesmírně líbilo a po jeho ukončení byl i prostor na otázky žáků na husitské téma.